top of page
cube-4270777_1920.jpg

Roots and wings (liet. Šaknys ir sparnai)

Šiuo projektu siekiame keistis konkrečioms šalims būdingomis tradicijomis, kurios perteikia stiprios moters įvaizdį ir gali padėti šiuolaikinėms moterims tobulėti.

2022-1-DE02-KA210-ADU-000081890

Apie projektą

Šis projektas skirtas moterų įgalinimui tyrinėjant kultūros paveldą ir ugdant vidinę stiprybę. Mūsų projektas - tai bendra kelionė, vienijanti partnerius iš Vokietijos, Ispanijos ir Lietuvos, siekiančius puoselėti šiuolaikinių moterų įtrauktį ir didinti atsparumą. Gilindamiesi į turtingas tradicijas - nuo baltų dainavimo palikimo iki išraiškingų flamenko šokių - siekiame priminti moterims jų "šaknis" ir taip įtvirtinti jų kultūrinį tapatumą bei padėti "išskleisti sparnus" ir išnaudoti visą savo turimą potencialą. Vykdydami įdomią veiklą, rengdami tarptautinius partnerių susitikimus ir kurdami įgalinančią medžiagą siekiame, kad suaugusiųjų švietėjai, konsultantai ir pačios moterys įgytų įrankių, padedančių įveikti iššūkius, priimti savo unikalumą ir austi harmoningą, kultūriniu tapatumu grįstą stiprybės gobeleną tarpvalstybiniu mastu.

Projekto koordinatorius: Systeme in Bewegung – Vokietija

Projekto partneriai: Asociacija Socialinis hubas – Lietuva

AIFED – Ispanija

358082395_654969500006327_7140632959737316425_n.jpg
340001922_762925778877959_5547777292493193074_n.jpg
WhatsApp Image 2023-08-04 at 15.04.01.jpg
image.png
LT Card 3 Roots and Wings Lithuania
(3)_edited
LT Card 2 Roots and Wings Lithuania
LT Card 1 Roots and Wings German Every deep breath printing version
LT Card 1  Roots and Wings Lithuania
(1) (1)
(2) (1)
LT Card 2 German Roots and Wings Keep your head up print version
LT Card 1  Roots and Wings Lithuania.png

Atskleidžiame baltų dainų tradicijas: priimkite savo kultūrą!

Atraskite turtingas Baltijos šalių dainavimo tradicijas, kurios yra didelio tapatybės audinio dalis. Prisijunkite prie kultūrinio pasididžiavimo kelionės, atrasdami savo stiprybes geriau pažindami save.

Įsivaizduokite drugelį, grakščiai nusileidžiantį ant laukinės gėlės, jo sparnai skleidžiasi saulės šviesoje. Kaip ir šis reginys, baltų dainos kviečia atrasti savo vidinę stiprybę ir priimti savo paveldo grožį.

Per amžius baltų dainos nešė kartų istorijas ir vienybę. Laikant rankose šį atviruką, atraskite savo stiprybę ir leiskite baltiškosioms melodijoms įžiebti ją.

Šiuo atviruku pagerbiama baltų dainavimo tradicija, kur kiekviena nata ir kiekviena daina simbolizuoja įvairovę ir jėgą vienybėje.

Mes visi esame skirtingas kartas ir žemynus apimančio palikimo dalis. Leiskitės į drugelio vertą kelionę, išskleiskite sparnus ir atskleiskite savo kultūrinę tapatybę.

Tegul šis atvirukas skatina veikti ir įžiebia kultūrinį pasididžiavimą. Dalinkitės, išskleiskite sparnus ir prisijunkite prie daugelį kultūrų vienijančio choro.

(3)_edited.jpg

Flamenko griausmas: sielos simfonijos išlaisvinimas

Hipnotizuojančiame flamenko šokio sūkuryje skleidžiasi saviraiškos simfonija. Dvi moterys, pasipuošusios ryškiais raudonais drabužiais, juda darniai ritmingu ritmu, įkūnydamos galingą jausmą - "Flamenko šaukia tai, ką siela nutildo". Šis atvirukas atspindi mūsų projekto esmę - atrasti stiprybę ir įgalinti pasitelkiant kultūrinį paveldą, peržengiant įprastų grožio idealų suvaržymus.

 

Socialinės žiniasklaidos ir visur esančių grožio standartų pasaulyje moterys dažnai keliauja po prisitaikymo reikalaujantį pasaulį. Spaudimas atitikti visur sutinkamą grožio idealą gali būti dusinantis, ypač motinoms, kurios stengiasi būti tobulos kaip Instagram modeliai (šnek. angl. "insta-perfect") visais savo gyvenimo aspektais. Tačiau stiprių moterų palikimas persipina su tradicijomis, kurios pranoksta šiuos paviršutiniškus idealus, ir pateikia galios įvaizdį, kuris neatitinka amžiaus ar kūno tipo.

 

Šiuo projektu pradedėjome kelionę, kurios tikslas - atrasti šias stiprybės suteikiančias tradicijas ir įžiebti pasitikėjimą savimi už šiuolaikinių grožio normų ribų. Mūsų atvirutės, sukurtos kaip galingi priminimai, liudija individualumo ir saviraiškos ugnį, panašiai kaip ugningas flamenko šokis.

 

Prieš jus esančiame atviruke pagrindinis vaidmuo tenka temperamentingam flamenko šokiui. Drąsūs raudoni atspalviai simbolizuoja aistrą, o galinga citata - sielos išraiškos troškimą. Šis paveikslėlis liudija, kad kultūrinės tradicijos suteikia tvirtos jėgos, kuri įgalina moteris išsakyti tai, kas lieka neišreikšta sielos gelmėse.

 

Kviečiame jus priimti šio atviruko įgalinančią prasmę. Pasidalykite jo nuotaikomis, pasidalykite jo dvasia ir leiskite jam tapti priminimu, kad jūsų balsas, jūsų unikalumas ir saviraiška yra galingos jėgos, galinčios pralaužti tylos barjerus. Tegul ši atvirutė skamba kaip įgalinimo himnas, primenantis, kad kaip flamenko griausmas, taip ir jūsų siela gali išsilaisvinti ir sukurti stiprybės ir savęs atradimo simfoniją.

 

Šokite pagal savo ritmą, leiskite savo sielai dainuoti ir tegul jūsų galios aidas įkvepia pasaulį.

LT Card 2 Roots and Wings Lithuania.png

Kaip ši jauna moteris, taip ir jūs esate kviečiami šokti savo paveldo ritmu.

Ženkite į saulės nubučiuotą pievą, kur auksinės kviečių bangos siūbuoja švelniai šnabždant vėjui. Šiame idiliškame paveiksle stovi jauna moteris, pasipuošusi lauko gėlių vainiku, įkūnijanti baltų dainavimo tradicijų dvasią. Jos būtis atspindi praeities kartų atsparumą, nes ji puoselėja amžinąsias melodijas, kurios ataidi iš jos protėvių šaknų.

 

Laikydami rankose šį atviruką, įsivaizduokite save jos vietoje - paveldo saugotoją, kultūros ritmų puoselėtoją ir unikalaus balso, laukiančio savo žydėjimo, nešėją. Citata, subtiliai parašyta ant atviruko, kviečia žengti žingsnį savo kultūrinės tapatybės link ir išskėstomis rankomis priimti savo paveldą.

 

Baltų dainavimo tradicijos - tai daugiau nei natos ir žodžiai; tai siūlai, kurie audžia kartų gobeleną, nešdami istorijas, emocijas ir priklausymo jausmą. Kaip ši jauna moteris, taip ir jūs esate kviečiami šokti savo paveldo ritmu. Tegul protėvių dainos rezonuoja jumyse, vesdamos jus šokyje ir kurdamos unikalią melodiją.

 

Jūsų balsas, panašiai kaip laukinių gėlių žiedai, turi savitą grožį ir stiprybę. Kiekvienu žodžiu, kiekviena nata turite galią įkvėpti, pakylėti ir paliesti širdis. Tyrinėdami baltų dainavimo tradicijas, prisiminkite, kad esate kultūros turtų indas, laidininkas tarp praeities ir dabarties.

 

Šis atvirukas yra priminimas tvirtai laikytis savo tapatybės, šokti savo paveldo ritmu ir leisti savo balsui žydėti gyvybingumu, kuris žavi pasaulį. Kaip laukinės gėlės nudažo pievas spalvomis, taip ir jūsų unikali melodija gali sukurti vienybės ir įgalinimo šedevrą.

 

Dalinkitės šiuo atviruku, dalinkitės jo žinia ir leiskite savo balsui būti laukine gėlele, skleidžiančia džiaugsmą ir įkvėpimą. Tęsdami baltiškų dainavimo tradicijų gelmių tyrinėjimą, tegul visi randame drąsos leisti savo balsams žydėti, puoselėdami stiprybės ir kultūrinio pasididžiavimo simfoniją, kuri peržengia sienas ir skamba laike.

 

Švęskite paveldą, priimkite unikalumą ir leiskite savo balsui žydėti.

(2).png

Uždeganti aistra: stiprybės ugdymas gyvenimo šokyje

Šiame stiprybės suteikiančiame atviruke užfiksuota jaunatviško entuziazmo esmė ir galingas priminimas, kad aistra neturi ribų. Paveikslėlyje vaizduojama jauna mergaitė, apsirengusi ryškiai raudona flamenko suknele ir aukštai virš galvos laikanti vėduoklę. Pridedama citata atspindi jausmą, kuris atspindi mūsų projekto dvasią: "Kad ir ką bedarytum, daryk su aistra."

 

Šis atvirukas įkūnija mintį, kad pamokos, kurias išmokstame vaikystėje, lieka su mumis visam gyvenimui. Taip, kaip vaikai su nuostabos kupinomis akimis stebi juos supantį pasaulį, taip ir mes galime semtis iš to paties entuziazmo šaltinio ir su nepaliaujamu užsidegimu spręsti gyvenimo iššūkius.

 

Atvirukas atspindi mūsų bendrą misiją - padėti moterims suvokti savo šaknų svarbą, paveldo stiprybę ir viduje slypintį potencialą. Energinga mergaitė su flamenko suknele tampa aistros, kuri skatina mus įveikti kliūtis, pranokti lūkesčius ir priimti savo individualumą, simboliu.

 

Flamenko suknelės įvaizdis, primenantis išraiškingą šokio pasaulį, primena mums, kad kiekvieno iš mūsų kelionė unikali. Tai vizualus priminimas, kad grožis ir stiprybė slypi autentiškume ir aistroje. Kaip ši mergaitė, aukštai laikydama vėduoklę išskleidžia savo dvasią, taip ir mes galime leisti aistrai mus pakelti aukščiau, siekiant tobulumo kiekviename žingsnyje.

 

Šiame atviruke ryškūs vaizdai ir energingas citatos raginimas primena mums, kad savo veiksmus turėtume atlikti su užsidegimu, kiekvieną akimirką gyventi tikslingai ir ugningai siekti savo tikslų.

 

Laikydami šį atviruką, leiskite jam tapti aistrų katalizatoriumi, priminimu, kad jūsų unikalus kelias vertas nepalaužiamo atsidavimo. Tegul šios jaunos mergaitės dvasia įžiebia liepsną kiekviename iš mūsų, kviesdama šokti su gyvenimu, su užsidegimu pasinaudoti kiekviena galimybe ir siekti savo svajonių su tokia pačia begaline aistra, kuri nušviečia jos žvilgsnį.

 

Uždekite aistros liepsną ir tegul jūsų kelionė tampa nepalaužiamo atsidavimo šokiu.

LT Card 3 Roots and Wings Lithuania.png

Įgalinimo kibirkštis: baltų tradicijų atskleidimas per šokį

Žavingoje lietuvių liaudies šventės atmosferoje vyksta užburiantis reginys - būrys moterų, vienijamų tyrumo, vilkinčių baltai, ritmingai šoka aplink liepsnojančią ugnį. Šis įspūdingas vaizdas atspindi baltų dainavimo tradicijų esmę, kur balsai susipina tarsi gijos ir audžia iš kartos į kartą perduodamą stiprybės kilimą.

 

Laikant rankose šį atviruką, kviečiame įžengti į šį gyvybingumu alsuojantį ratą, pajusti ugnies šilumą, šokio energiją ir balsų vienybę, jungiančią praeitį ir dabartį. Ant atviruko išgraviruota citata yra priminimas, raginimas veikti - leisti savo balsui skambėti, užmegzti ryšius ir sukurti laike skambančią drąsos veikti simfoniją.

 

Baltiškos dainavimo tradicijos liudija per amžius išliekančią moterų stiprybę. Moterų, kurios stovėjo prie panašių laužų, o jų balsai įžiebė įkvėpimo ir vienybės kibirkštis. Kaip šios moterys šoka tikslingai, taip ir jūs turite galią savo balsui suteikti prasmės, užmegzti ryšį su kitais ir sukurti įgalinimo orkestruotę, kuri neturi ribų.

 

Šią akimirką, sustabdytą laike, esate dalis palikimo, stiprių moterų, kurios naudojo savo balsus, kad pakylėtų, pasakotų istorijas ir kurtų priklausymo jausmą, giminės. Tyrinėdami baltiškojo dainavimo tradicijų gelmes, leiskite savo balsui tapti katalizatoriumi, jungiančiu praeitį su dabartimi ir tiesiančiu kelią į ateitį, kurioje įgalinimas skamba amžinai.

 

Šis atvirukas yra kaip duoklė - duoklė šokančių moterų ratui, ugniai, kuri nušviečia jų dvasią, ir balsams, kurie kuria įgalinimo simfoniją. Dalinkitės šiuo atviruku, dalinkitės jo nuotaikomis ir tegul jūsų balsas tampa mus jungiančia gija, mus vedančia ugnimi ir mus įkvepiančia melodija.

Keliaudami gilyn į baltų dainavimo tradicijas, prisiminkime, kad įgalinimas yra amžinas šokis, balsų choras, peržengiantis epochas ir vienijantis širdis.

 

Suvienykite savo balsą, sujunkite savo dvasią ir tegul jūsų įgalinimo simfonija aidi per amžius.

LT Card 1 Roots and Wings German Every deep breath printing version.png

Priimkite savo stiprybę: kiekvienas įkvėpimas yra meilės žinutė jūsų kūnui

Įsivaizduokite, kad stovite ant atšiaurios pakrantės, vėjas šiaušia jūsų plaukus, o bangos skalauja jūsų kojas. Šiame įspūdingame paveikslėlyje moteris stovi išskėstomis rankomis, apkabinusi priešais ją esančią platybę. Ant atviruko išraižyta citata yra aštrus priminimas: "Kiekvienas gilus įkvėpimas yra meilės žinutė jūsų kūnui."

 

Šis atvirukas įkūnija pagrindinį mūsų misijos aspektą - įgalinti moteris priimti savo vidinę jėgą ir atskleisti visą savo potencialą. Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu jūs atliekate meilės sau aktą, tylų patvirtinimą, kuris rezonuoja viduje. Kaip moteris atviruke kelia rankas į dangų, taip ir jūs galite pakelti save aukščiau, susijungdamos su gilia savo kūno išmintimi.

 

Šiame paveikslėlyje atgyja į kūną orientuoto sisteminio darbo principas. Jis atspindi metodinio įgyvendinimo esmę - priemonę, padedančią panaudoti transformuojančią kultūrinių tradicijų galią ir išskaidyti ją į sutrumpintą ir stiprią formą. Kaip kiekvienas gilus įkvėpimas puoselėja jūsų kūną, taip ir šie principai puoselėja jūsų kelionę įgalinimo link.

 

Jūsų kūnas nėra tik indas, jis yra sudėtinga jūsų pasakojimo dalis. Prieš jus esanti jūra atspindi jūsų potencialo gelmę, o uolėta vietovė atkartoja iššūkius, kuriuos įveiksite. Su kiekvienu įkvėpimu į savo kūną įliejate gyvybingumo ir dėkingumo, prisiderindami prie sisteminio imperatyvo - plėsti savo pasirinkimus, priimti savo jėgą.

 

Kai šis atvirukas puošia jūsų rankas, tegul jis primena jums, kad įgalinimas - tai ne viena akimirka, o nuolatinė kelionė. Kiekvienas įkvėpimas yra meilės žinutė, laivo, kuris neša jus per gyvenimo sroves, šventė. Dalinkitės šiuo atviruku, dalinkitės jo nuotaikomis ir tegul jūsų gilūs įkvėpimai tampa rūpinimosi savimi ir patvirtinimo simfonija.

 

Tyrinėdami į kūną orientuoto sisteminio darbo principus, prisiminkime, kad įgalinimas prasideda viduje - nuo paprasto veiksmo, kai pripažįstame savo kvėpavime slypinčią jėgą, savo kūno galią. 

 

Įkvėpkite stiprybės, iškvėpkite meilės ir leiskite savo kvėpavimui tapti įgalinimo himnu.

(1).png

Išlaisvinkite vidinę ugnį: įgalinantis flamenko apkabinimas

Neginčijama tiesa, kuri peržengia kartų ribas: reikia siekti ir šaknų, ir sparnų. Kaip vaikai, paveldėję savo kilmę, pakyla aukštyn su naujai atrasta laisve, taip ir suaugusieji gali panaudoti savo kilmės stiprybę, kad įžiebtų visą savo potencialą. Vyraujantis spaudimas moterims įkūnyti visuomenės grožio idealus, kurį didina žiniasklaida, gali būti nepakeliamas. Tarp jų slypi įgalinimo esmė: stiprių moterų puoselėjamos tradicijos, kurios meta iššūkį įprastoms normoms ir šlovina jų atsparumą.

 

Įsivaizduokite šią dvasią atspindinčią sceną - atvirutėje vaizduojama moteris, pasipuošusi ryškia raudona flamenko suknele ir grakščiai judanti pagal vidinį ritmą. Su išpuoselėta šypsena ji spinduliuoja gyvybingumu, kuris užburia jos šokio esme. Atvirutėje skamba citata: "Flamenko - tai žiupsnelis aistros ir ugnies".

 

Kiekviename jos žingsnyje, kiekvienoje suknelės klostėje matome, kaip įsikūnija nuožmi dvasia, atsisakanti būti varžoma visuomenės standartų. Ši moteris su flamenko suknele įkūnija pačią šio projekto esmę - priimti savo kultūrinę tapatybę, paveldą ir vidinę ugnį. Turtinga flamenko istorija ir užburiantys judesiai tampa audeklu, ant kurio moterys gali piešti savo stiprybės, aistros ir autentiškumo paveikslus.

 

Ši atvirutė - tai daugiau nei paprastas vaizdas; tai liudijimas, kad reikia priimti savo šaknis ir rasti drąsos šokti savo širdies ritmu. Citata atspindi ugningą širdį, kuri skatina kiekvieną judesį - žiupsnelis aistros ir ugnies, simbolizuojančių įgimtą galią, slypinčią kiekvienoje moteryje.

 

Dalindamiesi šiuo atviruku, norime kurstyti vienybės, įvairovės ir įgalinimo ugnį. Užburiančiu vaizdu ir skambia žinute kviečiame atpažinti savyje ugnį - tą pačią ugnį, kuri įgalina moteris šokti pagal savo vidinę melodiją, nepaisyti visuomenės normų ir puoselėti savo siekius.

 

Kiekvienas šokio judesys - odė individualumui, autentiškumui ir drąsai. Kviečiame atsistoti aukštai iškėlus galvą, priimti savo paveldą ir išlaisvinti aistrą, kuri apibrėžia Jūsų unikalią kelionę. Tegu Jūsų gyvenimo šokis rezonuoja su širdies plakimu, taip kaip ši moteris raudona flamenko suknele šoka vedama nežabotos aistros.

 

Tegul jūsų vidinė ugnis nušviečia pasaulį - ir tegul jūsų istorija nesiliauja nevaržomai šokti.

LT Card 2 German Roots and Wings Keep your head up print version.png

Atsparumas judesyje: grakšti flamenko savipagalbos pamoka

Užburiančioje flamenko šokėjos pozos ramybėje randame gilią žinią - moteris stovi sustingusi, pakėlusi ranką į dangų. Šį vaizdą persmelkia įgalinimo esmė, o ant atviruko išraižyti žodžiai aidi kaip švelnus patarimas: "Pakelk galvą, stiprink širdį, giliai įkvėpk, padaryk pertrauką, pasirūpink savimi."

 

Šio atviruko dvasia - tai raginimas puoselėti atsparumą ir rūpinimąsi savimi, t. y. principus, kurie giliai skamba mūsų projekto širdyje. Kaip ir šokėjos laikysena spinduliuoja stiprybę ir eleganciją, taip ir jūs turite galią iššūkių akivaizdoje aukštai iškelti galvą, puoselėti nepalaužiamą širdį ir priimti gaivinantį savigailos ritmą.

 

Šiame paveiksle įkūnyti sisteminiai į kūną orientuoti principai - metodiškas požiūris, kuris įgalina jus priimti gyvenimo iššūkius ir kartu išsaugoti gerą savijautą. Kaip šokėjos ranka grakščiai siekia dangų, taip ir jūs galite siekti savo siekių žvaigždžių, nepamiršdami prižiūrėti brangaus savęs priežiūros sodo.

 

Leiskite šiam atvirukui priminti, kad rūpinimasis savimi nėra tik trumpalaikis veiksmas; tai nuosekli praktika, atsparumo ir atsinaujinimo šokis. Citata tarnauja kaip kompasas - ji padės jums išlaikyti aukštai iškeltą galvą, sutvirtinti širdį ir giliai kvėpuoti bei atgaivinti jėgas. Gyvenimo ritme darykite esmines pauzes, akimirkas, kad pasikrautumėte jėgų, ir leiskite rūpinimuisi savimi tapti jūsų inkaru.

 

Tegul šis atvirukas atsiduria jūsų akiratyje, tegul jis skamba kaip duoklė jūsų stiprybei, grakštumui ir gebėjimui įveikti gyvenimo iššūkius. Dalinkitės šiuo atviruku, dalinkitės jo nuotaikomis ir tegul jis tampa stiprybės ženklu, kurį galėsite nešiotis su savimi kiekviename savo kelionės žingsnyje.

 

Flamenko pozos elegancijoje raskime įkvėpimo stovėti aukštai, puoselėti savo širdis ir priimti rūpinimosi savimi meną. Prisijunkite prie mūsų ir įsipinkite šiuos principus į savo gyvenimo šokį, kuriame kiekvienas žengtas žingsnis įkūnija atsparumą, o kiekviena padaryta pauzė yra švelnus savo vertės patvirtinimas.

 

Aukštai pakelkite galvą, leiskite širdžiai pakilti ir šokite pagal rūpinimosi savimi simfoniją.

bottom of page