top of page
Ieškoti
  • Writer's pictureIeva Šimaliūtė

Roots and Wings: tyrinėjame Europos šalių tradicijas, kurios įgalina moteris
Džiaugiamės projekto "Šaknys ir sparnai" susitikimą. Projekto tikslas - tyrinėti konkrečioms šalims būdingas tradicijas, kurios perteikia stiprios moters įvaizdį ir gali būti parama šiuolaikinei moteriai jos asmeninio tobulėjimo kelyje. Tikime, kad kultūrinės praktikos ir tradicijos gali suteikti priklausymo, tapatybės ir paramos jausmą asmenims ir bendruomenėms.

Susitikimas įvyko Granadoje, Ispanijoje, kur aplankėme specialų Flamenko šou ir Flamenko muziejų. Flamenko - tai šokio forma, kilusi iš Andalūzijos ir garsėjanti išraiškingais ir aistringais judesiais. Jį tradiciškai atlieka moterys, o daugelis dainų ir šokių pasakoja istorijas apie moterų kovas ir pergales. Flamenko gali suteikti moterims jėgų, nes leidžia joms išreikšti savo emocijas ir užmegzti ryšį su savo kūnu, kuris yra ir galingas, ir grakštus.
Truputį apie vokiečių tradicijas


Be Flamenko, taip pat sužinojome apie vokiečių festivalį Grasedanz, kurio tradicija gyva dviejuose Harco regiono kaimuose. Šį festivalį daugiau nei prieš 100 metų inicijavo vietos moterys, norėdamos parodyti dėkingumą už savo darbą.


Šis festivalis yra puikus pavyzdys, kaip kultūrinės tradicijos gali suteikti asmenims ir bendruomenėms priklausymo, tapatybės ir paramos vienas kitam, jausmą. Jis pabrėžia, kad svarbu pripažinti ir švęsti moterų indėlį ir pasiekimus, o tai - įgalinantis veiksnys asmeniniame šiuolaikinių moterų tobulėjime.


Susipažinę su šia tradicija, sužinojome, kaip šio regiono moterys istoriškai demonstravo savo stiprybę ir atsparumą, kaip jų indėlis buvo pripažįstamas ir švenčiamas. Šias žinias galima pritaikyti konsultuojant moteris ir rengiant joms skirtus kursus, kad jos galėtų atpažinti ir panaudoti savo stiprybes ir jų šaltinius.


Ką dar palnuojame tyrinėti projekte?


Baltijos šalių dainose daug dėmesio skiriama moterų balsams ir istorijoms. Šias dainavimo tradicijas dažnai atlieka moterų chorai, o dainose dažnai pasakojamos moterų patirčių ir kovų istorijos. Baltijos šalių dainavimo tradicijos gali suteikti moterims daugiau galių, suteikdamos bendruomeniškumo ir priklausymo jausmą, leidžiantį moterims užmegzti ryšį su savo paveldu ir kultūrine tapatybe.


Apie tai komanda daugiau sužinos liepos mėnesį lankydamasi Šiauliuose, kur dalyvausime tradiciniame folkloro festivalyje.


Ką bendro turi sisteminis, į kūną orientuotas konsultavimas ir tradicijos, siekiant įgalinti moteris?


Naudojant šias tradicijas kartu su į kūną orientuoto sisteminio konsultavimo metodais, labai svarbu sutelkti dėmesį į asmens stiprybes ir stiprybės šaltinius. Pripažindami ir remdamiesi esamais asmenų ištekliais, pavyzdžiui, jų kultūrine kilme ir tradicijomis, konsultantai gali padėti moterims išnaudoti visą savo potencialą.


Į kūną orientuoto sisteminio konsultavimo metoduose daugiausia dėmesio skiriama proto ir kūno tarpusavio ryšiui ir pripažįstama, kad asmenų patirtis formuoja jų fiziniai pojūčiai, emocijos ir mintys. Dirbant su moterimis, siekiant joms padėti realizuoti visą savo potencialą, svarbu atsižvelgti į fizinius, emocinius ir socialinius jų patirties aspektus.


Ką planuojame pasiekti?


Svarbiausi tikslai - keitimasis informacija, bei mūsų organizacijų tobulėjimas. Be to, planuojame naudoti šias tradicijas sujungus su konsultavimo metodais savo rengiamuose mokymuose ir konsultacijose, kad padėtume moterims atskleisti visą savo potencialą.


Šaknys ir sparnai - tai išties įdomus projektas. Labai džiaugiamės galėdami pradėti šio projekto kelionę tyrinėjant ispanų tradiciją, kuri įgalina moteris ir gali būti didžiulė parama šiuolaikinėms moterims asmeninio tobulėjimo procese. Sekite naujienas ir mūsų projekto įžvalgas!


27 peržiūros0 komentarų

Comentários


bottom of page