top of page
Ieškoti
  • Writer's pictureIeva Šimaliūtė

Naujo projekto RECOVER pradžia

Šiandien vykusiame įvadiniame susitikime su partneriais iš Vokietijos ir Ispanijos pristatėme RECOVER projektą, kuris orientuotas į asmenis išėjusius iš užburto priklausomybių rato, bei pagristas tikėjimu, viltimi ir įkvėpimu ilgalaikės reabilitacijos pasaulyje. Projekto misija aiški: aprūpinti mentorius/švietėjus priemonėmis ir suteikti žinių, kurios būtinos norint nukreipti ir kitus asmenis gydymosi keliu.  Tame kelyje, kuris sunkus, vingiuotas, būtent mentoriai/švietėjai atlieka svarbų vaidmenį, kadangi norintys pasveikti asmenys tampa labai pažeidžiamais.RECOVER projekto esmė - empatija, švietimas ir įgalinimas.


Projektas neapsiribos įprastiniais metodais, bet bus orientuotas į siekį suteikti asmenims galimybę ne tik pasveikti, bet ir augti tame procese.

 

Pripažįstant mentorių/švietėjų svarbą teikiant pagalbą bus siekiama sudaryti sąlygas pasveikusiems asmenims realizuoti save ir tapti nepakeičiamais savanoriais ar darbuotojais. Juk tik tas, kuris buvo toje situacijoje gali suprasti ir padėti eiti tuo sudėtingu sveikimo keliu.


Pagrindiniai projekto  tikslai: mentorių/švietėjų kompetencijų stiprinimas siekiant ilgalaikio poveikio


1. Įgūdžių tobulinimas: bus parengtas išsamus metodų rinkinys, skirtas darbuotojų įgūdžiams tobulinti. Daugiausia dėmesio bus skiriama praktiniams, empatiškiems ir veiksmingiems metodams.


2. Žinių suteikimas: mentoriai/švietėjai daugiau sužinos apie psichikos sveikatą, priklausomybes ir socialinius veiksnius, kas yra labai svarbu orientuojantis sudėtinguose sveikimo procesuose.


3. Pažeidžiami asmenys: šio projekto pagalba bus parengtas išsamus metodų rinkinys, padėsiantis spręsti unikalias problemas, su kuriomis susiduria pažeidžiami asmenys, užtikrinant pagalbos priklausomybių gydymosi srityje paslaugų įtrauktį ir prieinamumą.


4. Palengvinti pasveikusių nuo priklausomybės asmenų augimą iš klientų į savanorius ar net darbuotojus, taip sukuriant tvarią ir palaikančią bendruomenę.


5. Ilgalaikio poveikio vertinimas: neatsiejama projekto dalis yra ilgalaikio poveikio vertinimo mechanizmų sukūrimas. Šis procesas turėtų apimti sveikstančių asmenų pažangos stebėjimą ir darbuotojų, teikiančių pagalbą, veiksmingumo vertinimą.


Šis projektas - tai kelionė kartu su skirtingomis bendruomenėmis, organizacijomis, kurios dirba su priklausomybių turinčiais asmenimis, tam, kad užtikrinti, jog šis projektas atitiktų tikslinių grupių realijas bei būtų sukurtas žinių dalijimosi ir nuolatinio tobulėjimo tinklas.

Projektas RECOVER - tai daugiau nei tik projektas, tai pažadas įgalinti, paremti ir atkurti gyvenimus tų žmonių, kurie patys to negeba padaryti.


Sekite naujienas, o mes imamės darbų!
33 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page